REFLEXNÍ TERAPIE
NOHOU I.

reflexní plošky a jejich lokalizace

Kurz pro pro terapeuty a maséry,
ale i pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví

 • Chtěli byste umět ovlivnit tělesné orgány šetrně a efektivně?
 • Máte občas dojem, že je třeba ovlivnit některý orgán v těle, ale nevíte, zda je vaše tušení správné?
 • Četli jste knihy o Reflexní terapii plosky nohy a chtěli byste tuto úžasnou techniku ovládat?
 • Nebo jste byli na několika kurzech či viděli více reflexních map chodidla a nevíte, zda to děláte správně?
 • Již praktikujete reflexní terapii, ale máte potřebu se dále zdokonalovat?
 • Potřebujete se ujistit, zda umíte správně lokalizovat reflexní plošky na nohou?

TERMÍN PRAKTICKÉHO SEMINÁŘE: 14.09.2024

KDE: Struhařov, okr. Praha Východ

+ ON-LINE PŘÍPRAVA: 3 moduly, které projdete během 3 týdnů v pohodlí svého domova 

PRO KOHO: Pro terapeuty, maséry i širší veřejnost

CENA:  4 300,-Kč

Jmenuji se Miroslava Kuprová Stodůlková.
V roce 2000 jsem se poprvé s Reflexní terapií plosky nohy setkala na kurzu pro maséry.

Od prvních chvil mě natolik nadchla svou jednoduchostí a účinností, že jsem ji začala ve své praxi používat hned po absolvování odborného kurzu.

Za prvotní seznámení s reflexkou a lásku k ní vděčím zejména své učitelce Táně Nevosadové. Děkuji jí za to, že nám vše podala tak jasně a uchopitelně, vedla nás zejména k citu v praxi a smysluplnosti našeho působení.

Následovala vlastní praxe, čtení všech dostupných knih a další kurzy vedené jinými lektory. K tomu ještě studium zcela jiných reflexologických systémů jako například korejská technika SU-JOK, čínská reflexologie plosky či ucha (aurikuloterapie) nebo dokonce reflexní systémy na zádech či tlustém střevě.

V praxi ji nejvíce používám jako doplněk - buď ji učím klienty, aby se doma \"dávali sami do pořádku\" nebo ji používám pro svoji rodinu. Nezanedbatelné je také její \"diagnostické\" použití.

Reflexní terapii jsem do svého repertoáru kurzů zařadila pouze na přání svých bývalých studentů a zájmu veřejnosti. Děkuji, že jste mě trochu pošťouchli, moc mě to baví :).
Koronavirová karanténa mě zase pošťouchla k tomu, abych teorii ke kurzu zpracovala formou On-line. Byla to pro mě neskutečná jízda, spousta nových zkušeností a dovedností a na výsledek jsem opravdu hrdá :).

Pomocí osvědčené techniky
Reflexologie plosky nohy vás naučím
přenést reflexní plošky z obrázku  na chodidlo a správně je lokalizovat.

Při zahájení kurzů se ptám, proč jste si vybrali právě tuto techniku. Odpovědi jsou různé:

 • "Reflexní terapii znám od kolegyně a moc se mi líbí, chtěla bych ji umět sama."
 • "O reflexní terapii se zajímám již dlouho, četla jsem knihy od Julka Patakyho, ale podle obrázků nevím, zda to dělám správně. Také nevím, jestli to mačkám dobře a nechci nikomu ublížit. Chci ji umět pro sebe a svoji rodinu."
 • "Loni jsem si udělal kurz, ale potom jsem v knížce objevil jiné mapy. Známá mi řekla o tom, že Vy to děláte kvalitně a tak jsem se rozhodl si ten kurz udělat ještě u Vás."
 • "Byla jsem na kurzu reflexní terapie již u jiné školy, ale bohužel nás tam bylo hodně a tak jsme si všechno nestihli vyzkoušet. Lektor nás ani neobcházel, takže si nejsem vůbec jistá, jestli jsem na správné plošce."

Chápu vaše obavy, i já si to prožila, dokonce nejen s reflexní terapií. Na světě je mnoho technik a pohledů na ně a člověk je často zmatený. Jak se v tom zorientovat? Vypadá to tak složitě :(.

Po několika letech praxe jsem však pochopila, jak to vlastně je a přestala kopírovat druhé. Našla jsem si v tom svůj vlastní systém a postup, který mi vyhovuje a navíc výborně funguje.

Příprava v On-line kurzu posunula mé kurzy ještě na další úroveň. Studenti jsou výborně připraveni a na přípravu mají dost času, mohou si zvolit tempo, které jim vyhovuje. Na praktickém semináři pak všichni víme, o čem mluvíme, nezdržujeme se teoretickým výkladem a pouze lokalizujeme plošky. Máme nejlepší shodu, jakou jsem v kurzech zaznamenala - znamená to, že studenti umí plošku určit stejně dobře jako já :).

Reflexologie je krásná ve své jednoduchosti.

K provádění potřebujete jen své ruce, znalosti a nohy toho, kdo potřebuje ošetřit (můžou to být samozřejmě vaše vlastní chodidla).

Druhy kurzů zaměřených na Reflexní terapii

 • 1
  REFLEXNÍ TERAPIE I. - orgánové plošky a jejich lokalizace
  Tento kurz mohou absolvovat maséři, fyzioterapeuti nebo jiní terapeuti,  kteří využijí reflexní terapii ve své praxi. Může ji však absolvovat i kdokoliv z veřejnosti, kdo chce tuto techniku využít pro sebe nebo své blízké.

 • 2
  REFLEXNÍ TERAPIE II. – noha, pohybový systém
  V tomto kurzu se zaměříme na nohu jako součást pohybového aparátu. Probereme podrobně její anatomii, fyziologii a patofyziologii. Vysvětlíme si souvztažnost s dalšími částmi pohybového systému a naučíme se jednoduchou, ale velmi účinnou pohybovou terapii na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému skrze svaly chodidla.

  Součástí tohoto kurzu je také masáž a uvolnění nohy, která je velmi efektní jako aplikace před vlastní reflexologií plosky nohy.

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy, není totožný a neprobírají se v něm orgánové plošky.
 • 3
  REFLEXNÍ TERAPIE III. – diagnostika
  Kurz je zaměřen čistě na diagnostickou část s použitím reflexní terapie. Jeho náplní jsou klíčové příznaky patřící k daným orgánům. Správnost klíčování si potvrdíme citlivostí reflexních plošek.

  Na závěr kurzu si zpracujete jednu diagnostiku. Po kurzu můžete se mnou konzultovat tři zpracované diagnostiky pro začátek vaší praxe (telefonicky, Skype hovorem).

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy a počítám s tím, že účastníci již ví, kde mají hledat reflexní plošky jednotlivých orgánů.
 • 4
  REFLEXNÍ TERAPIE IV. – dietetika
  Navazuje na diagnostiku a je to jakýsi návod, co všechno můžeme pro orgány v nedostatku či nadbytku udělat. Největší část se věnuje stravě, protože je to moje parketa.

  Protože praktikuji Tradiční čínskou medicínu, budu směrovat výživu na čínskou dietetiku. Vyzkoušela jsem mnoho typů "správné výživy" a tato mi nejvíce vyhovuje.

  Jako jediná (z těch, které znám) je individuálně zaměřená na člověka jako jedince a nepoužívá žádné "tabulky", do kterých se musíme vměstnat. Zakotvila jsem u ní a používám ji s úspěchem již více než 15 let. Dalšími oblastmi, které budeme probírat jsou životospráva, režimová opatření, mentální tréning či vztahová a emoční sféra.

Zde si objednáváte účast
na kurzu č. 1: 
REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHY I.
- orgánové plošky a jejich lokalizace.

Co se v kurzu naučíte?

 • Anatomii chodidla a záchytné anatomické body na noze a chodidle
  Pro práci s reflexní terapií se potřebujeme na noze a chodidle orientovat, abychom mohli plošky správně lokalizovat.
 • Umístění reflexních plošek na chodidle
  Zopakujeme si též základní znalosti anatomie lidského těla (vnitřních orgánů a pohybového systému), neboť umístění plošek na našich chodidlech odpovídá umístění vnitřních orgánů uvnitř našeho těla.
 • Dozvíte se další souvztažnosti
  Občas ráda zabrousím do souvislostí z pohledu tradiční čínské medicíny :), psychosomatiky či jiných možných souvztažností.
 • Bonusové automasáže a masáže
  Do bonusových kapitol On-line kurzu patří i automasáže podporující naši fyzickou a psychickou kondici. Kdo má rád masáže a patří mezi terapeuty, ocení i jemnou techniku pro uvolnění krční páteře spolu s reflexním uvolněním skrze chodidlové plošky.

Co ještě kurzem získáte

 • 1. BONUS
  Bonusem, který si z kurzu odnesete je zvýšení vnímavosti a citlivosti Vašich rukou. Protože k lokalizaci reflexních plošek potřebujeme cítit na které kosti či kloubu se nacházíme, získáme další rozměr naší cítivosti.
 • 2. BONUS
  Další hodnotou je to, že z kurzu odejdete "plně ošetřeni", protože projdeme plošky všech důležitých orgánů. Na vlastní kůži tak budete moci vyzkoušet, jak je tato terapie účinná.
 • 3. BONUS
  Kromě stimulace energie vnitřních orgánů a uvolnění pohybového systému skrze reflexní plošky dochází také k psychickému a emočnímu uvolnění. Navíc se na kurzu setkáte s lidmi na stejné vlně, což je vždy nabíjející a povzbudivé.
S kurzem jsem byla spokojena. Reflexní terapii používám pro sebe a mé nejbližší. Tento kurs je kouskem puzzle, které tvoří moje poslání. Věnovat se lidem, věnovat se terapiím a učit lidi dbát o sebe jak zevnitř, tak zvenku... Děkuji, za mě doporučuji!
Ivanka Tvrdoňovámasérka, Lázně Slatinice
On-line kurz RT je úžasný, skvělé a přínosné jsou i návody na automasáže, jsem moc příjemně překvapená jeho vysokou úrovní, toto jsem ani neočekávala.
Miloslava Rabišková Ketnerováreferentka, OSVČ - vedení účetnictví
Děkuji za kurz reflexní terapie. Probíhal v příjemném prostředí, interaktivně, zajímavě, pro mne s cennými zkušenostmi a radami lektorky jak z praxe masérky, tak rehabilitace, kde dříve Mirka pracovala. Dodnes jsem nadšená z pomalovaných plosek nohou, škoda, že se "mapa" orgánů smazala. Byla totiž pro každého z nás ojedinělá, přesně podle nás samotných. Kurz vedený Miroslavou Kuprovou Stodůlkovou DOPORUČUJI
Jana Kelucovámasérka

Brány do kurzu Reflexologie plosky nohy - orgánové plošky jsou otevřeny do 30.8.2024

Praktický seminář proběhne 14.09.2024

Naučíte se vše, co budete pro svoji praxi potřebovat.

Z kurzu si odnesete praktické dovednosti a teoretické základy, takže ihned po kurzu můžete začít uplatňovat své nově nabyté poznatky v praxi. 

Získáte přístup nejen do On-line kurzu, ale také do uzavřené diskusní skupiny na FB, stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem je společně se posunovat vpřed.

Výhody této metody

 • Reflexní terapie má jen velmi málo kontraindikací a proto je využitelná u velké škály obtíží.
 • Ošetření orgánových plošek nohou má pozitivní vliv i na psychické a emoční uvolnění. Klienti vás za toto hýčkání budou milovat a díky tomu se budete cítit ve své praxi užitečně a sebejistě.
 • Samozřejmě můžete reflexní terapii používat i sami pro sebe nebo své blízké.
 • Reflexologie plosky nohy je velmi jednoduchá a materiálově nenáročná. Některé z technik si dokonce může klient po vaší instruktáži provádět doma jako autoterapii, takže vám ušetří čas a námahu.

Reflexní terapie má své kořeny ve starověku. Je tedy tisíciletími osvědčená.

Lidé ji znali po celém světě, od Egypta, přes Evropu, Čínu až k Americe. Moderní evropské pojetí je podloženo lékařem Williamem Fitzeraldem z USA (lékař ORL), který své poznatky předal dále a jeho žákyně jej dovezly do Evropy. Za otce české reflexní terapie je považován Jiří Janča a jeho žák Július Pataky.

Vy se to nejlepší můžete naučit v tomto kurzu.

Tři moduly On-line kurzu a jeden výživný den na praktickém semináři - vše nabité informacemi a praxí.

Kolik vás bude tento kurz stát?

Cena kurzu Reflexní terapie - orgánové plošky je

4.300,- Kč

Protože nejsem plátce DPH, je tato cena konečná. 

Garance spokojenosti a vrácení peněz

Velmi mi záleží na tom, abyste byli spokojeni. Jsem si jistá jedinečností techniky 
i kvalitou zpracování On-line kurzu a praktické výuky a proto nabízím garanci vrácení peněz. 

Pokud v průběhu On-line kurzu zjistíte, že to není pro Vás, vrátím Vám kurzovné v plné výši.

Kurz je plný informací a praxe, připravte se na to!

 • Reflexní terapii praktikuji již od roku 2000, poznala jsem několik typů této techniky a našla si v ní svůj osobní systém.
 • Tato jedinečná technika je vhodná nejen pro terapeuty a maséry, ale pro všechny, kteří chtějí pomáhat svému tělu k lepší kondici a to bez nežádoucích vedlejších účinků.

Miroslava Kuprová Stodůlková

Co vše je zahrnuto v ceně kurzu?

 • SKRIPTA
  V přípravném On-line kurzu máte ke stažení veškeré studijní materiály. Aby byla výuka interaktivní, budete si podle návodu i vybarvovat reflexní plošky.
 • OSVĚDČENÍ
  Na praktickém semináři obdržíte Osvědčení o absolvování kurzu.
 • PŘÍSTUP DO UZAVŘENÉ SKUPINY
  Při registraci do On-line kurzu dostanete přístup do uzavřené diskusní skupiny, kde můžete žádat o rady a sdílet spolu s dalšími (a také z nich samozřejmě čerpat) své zkušenosti.

Tak už to neodkládejte. Pokud jste se rozhodli, že tento kurz je právě pro Vás, 
přihlašte se hned.

Potřebujete se na něco zeptat?

Není Vám něco jasné? Napište mi na info@maserkamirka.cz nebo zavolejte
na tel. 775 72 12 12, ráda Vám pomohu.