REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHY II.
noha, pohybový systém

Kurz pro pro fyzioterapeuty, terapeuty a maséry,
ale i pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví

 • Chtěli byste umět ovlivnit pohybový systém jednoduše, rychle a efektivně?
 • Máte občas dojem, že potíž bude spíše na vzdáleném místě pohybového systému, ale nevíte na kterém?
 • Tušíte, že pohybový systém je jedním velkým funkčním celkem a chcete se dozvědět více o souvztažnostech?
 • Máte sami potíže se svým pohybovým systémem (zejména v oblasti nohou) a v moderní medicíně jste nenašli odpovědi na své otázky?

TERMÍN: 10.11.2023
9:00-17:00 hod.

KDE: Struhařov, okr. Praha Východ

PRO KOHO: Pro terapeuty, maséry i širší veřejnost

CENA: 2 500 Kč

Jmenuji se Miroslava
Kuprová Stodůlková.

V roce 2000 jsem se poprvé s Reflexní terapií plosky nohy setkala na kurzu pro maséry.

Od prvních chvil mě natolik nadchla svou jednoduchostí a účinností, že jsem ji začala ve své praxi používat hned po absolvování odborného kurzu.

Ve stejném roce jsem se vrhla i na studium fyzioterapie a pochopila hlubší souvislosti mezi chodidlem a pohybovým systémem.

Vše mi krásně propojila i tradiční čínská medicína a jóga, které miluji.

 

Následovala vlastní praxe, čtení všech dostupných knih a další kurzy vedené jinými lektory. K tomu ještě studium zcela jiných reflexologických systémů jako například korejská technika SU-JOK, čínská reflexologie plosky či ucha (aurikuloterapie) nebo dokonce reflexní systémy na zádech či tlustém střevě.

V praxi ji nejvíce používám jako doplněk - buď ji učím klienty, aby se doma \"dávali sami do pořádku\" nebo ji používám pro sebe a svoji rodinu. Nezanedbatelné je také její \"diagnostické\" použití.

Tento kurz jsem do svého repertoáru kurzů zařadila pro rozšíření základního kurzu, aby terapie plosky nohy byla úplnou. V praxi fyzioterapeutky vidím, jak je chodidlo a jeho patologie propojeno s ostatními částmi našeho pohybového systému, který nelze "kouskovat", ale je třeba na něj nahlížet celostně.

Naučím Vás pracovat s chodidlem
a skrze něj i s dalšími částmi
pohybového systému,
které s ním souvisí.

Při zahájení kurzů se ptám, proč jste si vybrali právě tuto techniku. Odpovědi jsou různé:

 • \"Reflexní terapii dělám již delší dobu a chtěla bych rozšíření. Stále více lidí mě vyhledává kvůli bolestem zad.\"
 • \"Protože jsem u tebe byla na základním kurzu reflexky a vím, že vždy je to zajímavé a přínosné, takže se moc těším :).\"
 • \"Sama mám potíže s vrozenou deformitou nohou a chci pro sebe najít lepší řešení než operaci.\"

Děkuji za vaše důvody proč jít na kurz. Věřte, že jsem měla stejné k tomu, abych hledala... a nakonec nalezla souvislosti mezi reflexní terapií plosky nohy, nohou a zbytkem pohybového aparátu.

Po několika letech praxe a hledání jsem pochopila, a přestala jen kopírovat druhé. Našla jsem si v tom svůj vlastní systém a postup, který mi vyhovuje a navíc výborně funguje. Propojila jsem tuto úžasnou techniku s fyzioterapií, jógou a tradiční čínskou medicínou. 

Reflexologie je krásná ve své jednoduchosti.

K provádění potřebujete jen své ruce, znalosti a nohy toho, kdo potřebuje ošetřit (můžou to být samozřejmě Vaše vlastní chodidla).

Druhy kurzů zaměřených
na Reflexní terapii

 • 1
  1. KURZ: REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHOU
  Tento kurz mohou absolvovat maséři, fyzioterapeuti nebo jiní terapeuti,  kteří využijí reflexní terapii ve své praxi. Může ji však absolvovat i kdokoliv z veřejnosti, kdo chce tuto techniku využít pro sebe nebo své blízké.

  Podmínkou je však, že si před kurzem zopakuje anatomii lidského těla podle základní školy, aby věděl, kde v těle máme uložen jaký orgán :).
 • 2
  2. KURZ: REFLEXNÍ TERAPIE – NOHA, POHYBOVÝ SYSTÉM
  V tomto kurzu se zaměříme na nohu jako součást pohybového aparátu. Probereme podrobně její anatomii, fyziologii a patofyziologii. Vysvětlíme si souvztažnost s dalšími částmi pohybového systému a naučíme se jednoduchou, ale velmi účinnou pohybovou terapii na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému skrze svaly chodidla.

  Součástí tohoto kurzu je také masáž a uvolnění nohy, která je velmi efektní jako aplikace před vlastní reflexologií plosky nohy.

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy, není totožný a neprobírají se v něm orgánové plošky.
 • 3
  3. KURZ: REFLEXNÍ TERAPIE – DIAGNOSTIKA
  je zaměřen čistě na diagnostickou část s použitím reflexní terapie. Jeho náplní jsou klíčové příznaky patřící k daným orgánům. Správnost klíčování si potvrdíme citlivostí reflexních plošek. Na závěr kurzu si zpracujete jednu diagnostiku. Po kurzu můžete se mnou konzultovat tři zpracované diagnostiky pro začátek vaší praxe (telefonicky, Skype hovorem).

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy a počítám s tím, že účastníci již ví, kde mají hledat reflexní plošky jednotlivých orgánů.
 • 4
  4. KURZ: REFLEXNÍ TERAPIE – DIETETIKA
  Navazuje na diagnostiku a je to jakýsi návod, co všechno můžeme pro orgány v nedostatku či nadbytku udělat. Největší část se věnuje stravě, protože je to moje parketa. Protože praktikuji Tradiční čínskou medicínu, budu směrovat výživu na čínskou dietetiku. Vyzkoušela jsem mnoho typů "správné výživy" a tato mi nejvíce vyhovuje.

  Jako jediná (z těch, které znám) je individuálně zaměřená na člověka jako jedince a nepoužívá žádné "tabulky", do kterých se musíme vměstnat. Zakotvila jsem u ní a používám ji s úspěchem již více než 15 let. Dalšími oblastmi, které budeme probírat jsou životospráva, režimová opatření, mentální tréning či vztahová a emoční sféra.

Zde si objednáváte účast na jednodenním kurzu č.2: REFLEXOLOGIE PLOSKY NOHY II.
- noha, pohybový systém.

Co se v kurzu naučíte?

 • Anatomii chodidla a záchytné anatomické body na noze a chodidle
  Pro práci s reflexní terapií se potřebujeme na noze a chodidle orientovat, abychom mohli plošky správně lokalizovat a také abychom pochopili její fyziologii a patofyziologii.
 • Nejčastější patologie nohy
  Vysvětlím Vám, proč dochází k nejčastějším patologiím, kterými trpí naše společnost. Patří sem pokles příčné nebo podélné klenby, funkční plochonoží, vbočený palec, kladívkové prsty, patní ostruhy.
 • Umístění reflexních plošek pohybového systému na chodidle
  Naučíte se lokalizaci plošek pohybového aparátu jako je páteř, hlavové klouby, ramena, lokty, kyčle, kolena. Dozvíte se jak a kdy tyto plošky efektně stimulovat.
 • Vztahy mezi částmi pohybového aparátu a energií vnitřních orgánů
  Každá část našeho pohybového aparátu je součástí energetického systému. Vzájemně se ovlivňují a je tedy nutné znát tyto souvislosti. Zde využívám právě filosofie a pohledu tradiční čínské medicíny.
 • Masáž chodidla a uvolnění měkkých struktur a kloubů nohy
  Jednoduchý a přesto velmi efektní postup uvolnění celé nohy včetně měkkých tkání a kloubů. Tato masáž je velmi příjemná a efektní, zejména jako příprava pro stimulaci reflexních plošek.
 • Cvičení aktivující svaly nohy a hluboký stabilizační systém těla
  Mnoho deformit našich nohou se bez cvičení neobejde. Někdy je dokonce třeba posílit i jiné části těla, jako např. pánevní dno nebo trupové svaly. Vše se dozvíte a také se naučíte velmi efektní a přitom jednoduché cviky pro svoji vlastní potřebu.

Co ještě kurzem získáte

 • 1. BONUS
  Bonusem, který si z kurzu odnesete je zvýšení vnímavosti a citlivosti Vašich rukou. Protože pracujeme s jemnými rozdíly ve změnách reflexních plošek, získáme další rozměr naší cítivosti.
 • 2. BONUS
  Další hodnotou je to, že z kurzu odejdete "plně ošetřeni", protože sami si budete na vlastní kůži moci vyzkoušet jak je tato terapie účinná.
 • 3. BONUS
  Kromě stimulace energie vnitřních orgánů a uvolnění pohybového systému skrze reflexní plošky dochází také k psychickému a emočnímu uvolnění.
 • 4.BONUS
  Posílením svalů hlubokého stabilizačního systému ucítíte vnitřní sílu a rovnováhu. Tato jistota se promítne nejen do fyzického těla, ale také jako pocit vnitřní stability a jistoty.

Brány do kurzu Reflexologie plosky nohy
- noha, pohybový systém
jsou otevřeny do 27.10.2023.

Kurz pak odstartuje 10.11.2023.

Naučíte se vše, co budete pro svoji praxi potřebovat.

Z kurzu si odnesete praktické dovednosti a teoretické základy, takže ihned po kurzu můžete začít uplatňovat své nově nabyté poznatky v praxi. 

Získáte přístup do uzavřené diskusní skupiny, stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem je společně se posunovat vpřed.

Výhody této metody

 • Reflexní terapie má jen velmi málo kontraindikací a proto je využitelná u velké škály obtíží.
 • Uvolnění skrze chodidla má pozitivní vliv i na psychické a emoční uvolnění. Klienti vás za toto hýčkání budou milovat a díky tomu se budete cítit ve své praxi užitečně a sebejistě.
 • Samozřejmě můžete reflexní terapii používat i sami pro sebe nebo své blízké.
 • Reflexologie plosky nohy je velmi jednoduchá a materiálově nenáročná. Některé z technik si dokonce může klient po vaší instruktáži provádět doma jako autoterapii, takže vám ušetří čas a námahu.

Reflexní terapie má své kořeny ve starověku. Je tedy tisíciletími osvědčená.

My k tomu přidáme ještě moderní poznatky z fyzioterapie, účinnost a jedinečnost jógy
a v neposlední řadě moudrost tradiční čínské medicíny.

Já jsem k tomuto systému musela projít 19 letým \"kvašením\" :).

Vy se to nejlepší můžete naučit během jediného dne.

Jedinečný den
plný informací a praxe.

Kdy a kde se potkáme?

Kurz proběhne v pátek od 9:00 do 17:00 hodin. Vstup do učebny bude umožněn od 8:30 hod.

V poledne si dáme 90 minutovou pauzu na oběd.

Místo konání je v mé ordinaci ve Struhařove, okr. Praha-Východ.
Pokud pojedete autem, parkování je přímo před domem. Pokud nebudou volná místa, můžete zaparkovat u autobusové zastávky (cca 100m od domu).

Z Prahy se dostanete také PID. Autobusem ze zastávky Praha-Háje (linka č. 383, zastávka Struhařov, u hřiště) nebo vlakem z Prahy, hl. nádraží do Strančic (linka S9) a přestup na autobus (linka č. 489, zastávka Struhařov, u hřiště).

V učebně je káva, čaj, voda. K dispozici také mikrovlnná trouba (pokud si donesete jídlo s sebou) nebo můžete na oběd zajít do okolních restaurací (jedna přímo ve Struhařově, dále ve Svojeticích 2 km odsud či v Mnichovicích 4 km odsud).

V okolí je možnost i ubytování, pro ty, kteří si ráno chtějí přispat nebo si prodloužit pobyt. Můžete tak své vzdělávání spojit s pobytem v krásném prostředí. V okolí Struhařova jsou i úžasné výhledy a turistické trasy "Mikešova cesta" a "Krásné vyhlídky".

Kolik vás bude tento den stát?

Cena kurzu
Reflexní terapie II. - noha, pohybový systém 
je

2.500,- Kč

Protože nejsem plátce DPH, je tato cena konečná. 

Garance spokojenosti
a vrácení peněz

Velmi mi záleží na tom, abyste byli spokojeni. Jsem si jistá jedinečností techniky 
i kvalitou výuky a proto nabízím
garanci vrácení peněz. 

Pokud v průběhu prvních dvou hodin zjistíte, že to není pro Vás, vrátím Vám kurzovné v plné výši!

 • Při odhlášení před uzávěrkou kurzu (21 dní před kurzem) dostanete zpět 90% z ceny kurzu.
 • Při odhlášení po uzávěrce kurzu (až do dne zahájení) dostanete zpět 50% z ceny kurzu.
 • Při nespokojenosti s kurzem po prvním bloku můžete z kurzu odejít a dostanete zpět 100% ceny kurzu.

Kurz je plný informací
a tak nečekejte ulejvárnu!
Pojedeme ve svižném tempu :).

 • Reflexní terapii praktikuji již od roku 2000.
 • Ve stejném roce jsem začala studovat fyzioterapii a také cvičit jógu.
 • O sedm let později jsem se pustila do hloubkového studia tradiční čínské medicíny.
 • Vše do sebe zapadalo jako dílky puzzle. Vznikla účinná a koplexní technika, kterou využívám ve své praxi.

 • Je vhodná nejen pro terapeuty a maséry, ale pro všechny, kteří chtějí pomáhat svému tělu k lepší kondici a to bez nežádoucích vedlejších účinků.

Miroslava Kuprová Stodůlková

Tak už to neodkládejte. Pokud jste se rozhodli, že tento kurz je právě pro vás, 
přihlašte se hned.

Potřebujete se na něco zeptat?

Není vám něco jasné? Napište mi na info@maserkamirka.cz, ráda vám pomohu.