REFLEXOLOGIE NOHY III.
diagnostika

Kurz pro pro fyzioterapeuty, terapeuty a maséry, ale i pro všechny, kteří chtějí

nahlédnout pod pokličku diagnostických příznaků a s pomocí reflexní terapie určit, kde je příčina jejich obtíží, či obtíží jejich bližních, klientů či pacientů

 • Umíte reflexní terapii, ale stále nevíte jak komplexně diagnostikovat pomocí této metody?
 • Máte dojem, že potíž bude někde jinde než hledáte?
 • Tušíte, že naše tělo je jedním velkým funkčním celkem a chcete se dozvědět více o souvztažnostech?
 • Nevíte si rady se symptomy či klíčovými příznaky, které nesouvisí s citlivostí reflexních plošek?
 • Reflexní plošky vám hlásí disharmonii, ale klient neguje obtíže? Odrazuje vás to od diagnostikování pomocí RFT?

KDE: V pohodlí Vašeho domova

DÉLKA KURZU: lekce jsou rozděleny do 3 týdnů, ale nebojte, na kurz budete mít dost času, přístup do kurzu máte na 12 měsíců

PRO KOHO: Pro terapeuty, maséry i širší veřejnost

CENA: 1 900 Kč

Jmenuji se Miroslava
Kuprová Stodůlková.

V roce 2000 jsem se poprvé s Reflexní terapií plosky nohy setkala na kurzu pro maséry.

Od prvních chvil mě natolik nadchla svou jednoduchostí a účinností, že jsem ji začala ve své praxi používat hned po absolvování odborného kurzu.

Vždy mě lákala diagnostika. Toužila jsem objevit pravou příčinu obtíží. V praxi jsem však narazila na to, že podle reflexní plošky měla být dysharmonie orgánu, ale klient o ničem nevěděl. Znejistěla jsem.

Až po hlubším studiu tradiční čínské medicíny
MI TO DOCVAKLO.

Energetická nerovnováha v orgánu, může mít na první pohled nesouvisející klíčové příznaky.

Po základním kurzu reflexní terapie jsem byla nadšená a vzrušená možností, nalézt pravou příčinu obtíží.

Ale ouha, vše nešlo podle učebnic. Obtíže nesouvisely plně s citlivostí reflexních plošek. Byla jsem zmatená. Sama jsem absolvovala reflexní terapii jako klient a nabyla dojmu, že to nedává smysl. Já a potíže s tenkým střevem? Žaludkem? No to fakt ne! Znejistěla jsem a o účinku a pravdivosti terapie začala pochybovat.

Rozhodla jsem se tomu přijít na kloub. Čtení všech dostupných knih a další kurzy vedené jinými lektory. K tomu ještě studium zcela jiných reflexologických systémů jako například korejská technika SU-JOK, čínská reflexologie plosky či ucha (aurikuloterapie) nebo dokonce reflexní systémy na zádech či tlustém střevě.

Souvislosti, které jsem objevila částečně vysvětlovaly mé otázky, ale nestačilo to. V roce 2004 jsem začala studovat tradiční čínskou medicínu. Najednou mi tyto zdánlivé nesrovnalosti dávaly smysl. Dokonce měly jméno - KLÍČOVÉ PŘÍZNAKY.

Takže opravdu nic nemám s tenkým střevem ani žaludkem? Tenké střevo odděluje kalné od čistého, fyzicky i energeticky či duševně, takže moje neschopnost vidět některé věci reálně a žít v blaženém oparu s tím souvisí. Stejně tak potřeba vše ovládat a mít pod kontrolou (což patří k dysfunkci energie žaludku). S tím bojuji stále, i když je to mnohem lepší než dříve :).

Tento kurz jsem do svého repertoáru kurzů zařadila pro ty z vás,
kteří chtějí přijít klíčovým příznakům na kloub!
Z kurzů vím, jak toužíte po poznání souvislostí a určení toho "správného" problému. Dobrá diagnostika je totiž předpokladem úspěšné terapie.

Pomocí textů a videí vás naučím rozklíčovat obtíže a příznaky a nalézt v nich souvislosti. Škálováním citlivosti reflexních plošek pak potvrdíme správnost své diagnostiky.

Při zahájení kurzů se ptám, proč jste si vybrali právě tento kurz. Odpovědi jsou různé:

 • "Reflexní terapii dělám již delší dobu a zajímají mě souvislosti. Někdy mi to nedává úplně smysl..."
 • "Protože mám tvoji reflexní terapii I. a chci pokračovat. Vím, že vždy je to zajímavé a přínosné, takže se moc těším :)."
 • "Byl jsem na kurzu jinde, ale k praxi jsme se moc nedostali. O diagnostice jsme si jen něco málo řekli, úplně jsem to ale nepochopil. Těším se, že se to konečně opravdu naučím :)"

Děkuji za vaše důvody proč jít do kurzu. Věřte, že jsem měla stejné k tomu, abych hledala... a nakonec nalezla souvislosti mezi reflexními ploškami jednotlivých orgánů a částí těla a celým naším fyzickým, energetickým i emocionálním tělem.

Po několika letech praxe a hledání jsem pochopila, a hlavně přestala kopírovat druhé. Našla jsem si v tom svůj vlastní systém a postup, který mi vyhovuje a navíc výborně funguje. Propojila jsem tuto úžasnou techniku s fyzioterapií a tradiční čínskou medicínou. 

Reflexologie je krásná ve své jednoduchosti.

K diagnostikování potřebujete jen své ruce, znalosti, umění klást otázky a také naslouchat a v neposlední řadě nohy toho, kdo potřebuje vyšetřit (můžou to být samozřejmě Vaše vlastní chodidla).

Druhy kurzů zaměřených
na Reflexní terapii

 • 1
  REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU I. - ORGÁNOVÉ PLOŠKY A JEJICH LOKALIZACE
  Kurz je určen pro pochopení základů a principů reflexní terapie, hlavní část je zaměřena na reflexní plošky a jejich lokalizaci.
  Tento kurz mohou absolvovat maséři, fyzioterapeuti, zdravotníci nebo terapeuti,  kteří využijí reflexní terapii ve své praxi. Může ji však absolvovat i kdokoliv z veřejnosti, kdo chce tuto techniku využít pro sebe nebo své blízké.
 • 2
  REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU II. - NOHA, POHYBOVÝ SYSTÉM
  V tomto kurzu se zaměříme na nohu jako součást pohybového aparátu. Probereme podrobně její anatomii, fyziologii a patofyziologii. Vysvětlíme si souvztažnost s dalšími částmi pohybového systému a naučíme se jednoduchou, ale velmi účinnou pohybovou terapii na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému skrze svaly chodidla.

  Součástí tohoto kurzu je také masáž a uvolnění nohy, která je velmi efektní jako aplikace před vlastní reflexologií plosky nohy.

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy, není totožný a neprobírají se v něm orgánové plošky. Absolvování prvního kurzu ale není podmínkou.
  Kurz je vhodný pro terapeuty pracující s pohybovým systémem (fyzioterapeuti, trenéři, cvičitelé), ale i pro laickou veřejnost - pro ty, kteří chtějí pracovat se svým pohybovým systémem.
 • 3
  REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU III. – DIAGNOSTIKA
  Je zaměřen čistě na diagnostickou část s použitím reflexní terapie. Jeho náplní jsou klíčové příznaky patřící k daným orgánům. Správnost klíčování si potvrdíme citlivostí reflexních plošek. Na závěr kurzu si zpracujete jednu diagnostiku. Po kurzu můžete se mnou konzultovat tři zpracované diagnostiky pro začátek Vaší praxe (telefonicky, Skype hovorem).
  V kurzu Vás provedu celým procesem při práci s klientem od A až do Z.
  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy. Podmínkou je znalost a správná lokalizace reflexních plošek jednotlivých orgánů.
 • 4
  REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU IV. - DIETETIKA A REŽIMOVÁ OPATŘENÍ
  Navazuje na diagnostiku a je to jakýsi návod, co všechno můžeme pro orgány v nedostatku či nadbytku udělat. Největší část se věnuje stravě, protože je to moje parketa. Protože praktikuji Tradiční čínskou medicínu, budu směrovat výživu na čínskou dietetiku. Vyzkoušela jsem mnoho typů "správné výživy" a tato mi nejvíce vyhovuje.

  Jako jediná (z těch, které znám) je individuálně zaměřená na člověka jako jedince a nepoužívá žádné "tabulky", do kterých se musíme vměstnat. Zakotvila jsem u ní a používám ji s úspěchem již více než 15 let. Dalšími oblastmi, které budeme probírat jsou životospráva, režimová opatření, mentální tréning či vztahová a emoční sféra.

Zde si objednáváte On-line kurz 
REFLEXNÍ TERAPIE NOHY III. - DIAGNOSTIKA

Co se v kurzu naučíte?

 • Klíčové příznaky patřící k jednotlivým orgánům či obtížím
  Klíčování (zařazení každé patologie či obtíže ke správnému orgánu) je nejdůležitější pro stanovení diagnostiky.
 • Vztahy mezi částmi těla a energií vnitřních orgánů
  Každá část našeho těla či orgán je součástí energetického systému. Vzájemně se ovlivňují a je tedy nutné znát tyto souvislosti. Zde využívám právě filosofie a pohledu tradiční čínské medicíny.
 • Škálování reflexních plošek a interpretace jejich citlivosti
  Pro diagnostiku je velice důležité si svůj závěr potvrdit právě skrze citlivost reflexních plošek. Tento "hmatatelný" důkaz ukáže, zda je naše teorie správná :).
 • Diagnostiku chodidla pohledem
  Co nám na svého majitele mohou prozradit otlaky, deformity či suchá kůže na chodidle? Vše se zde dozvíte.

Co ještě kurzem získáte

 • 1. BONUS
  Bonusem, který si z kurzu odnesete je pochopení mnoha souvislostí. Naleznete například propojení mezi pocity vzteku, bolestí hlavy a problémy s očima. Mnoho věcí v životě se dá ovlivni a proto diagnostika nás učí i zodpovědnosti k svému tělu a svému životu. Je tedy cestou k sebepoznání.
 • 2. BONUS
  Další hodnotou je to, že z kurzu odejdete "odiagnostikování", protože výsledkem kurzu je kompletní diagnostika pomocí reflexní terapie a každý musíme začít u sebe.
 • 3. BONUS
  Po kurzu se na mě můžete obrátit a  konzultovat své první 3 diagnostiky po telefonu či Skype. Pokud by vám to nestačilo, další konzultace probíhají v uzavřené diskusní skupině na FB.

Brány do On-line kurzu Reflexní terapie III. - diagnostika jsou nyní otevřeny

Naučíte se vše, co budete pro svoji praxi potřebovat.

Z kurzu si odnesete teoretické základy, ale též praktické dovednosti, takže ihned po kurzu můžete začít uplatňovat své nově nabyté poznatky v praxi. Předem si zajistěte zájemce na diagnostiku, ať se do toho můžete vrhnou co nejdříve!

Získáte přístup do uzavřené diskusní skupiny, stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem je společně se posunovat vpřed.

V případě potřeby můžete absolvovat i jednodenní Praktický seminář ke kurzu.

Výhody této metody

 • Diagnostika je základem úspěšné terapie. Reflexní terapie má jen velmi málo kontraindikací a proto je využitelná u velké škály obtíží. Pro maximalizaci úspěšnosti reflexní terapie je velmi důležité umět správně diagnostikovat!
 • Diagnostika pomocí reflexologie plosky nohy je velmi jednoduchá a materiálově nenáročná. NENAHRAZUJE VŠAK LÉKAŘSKÉ VYŠETŘENÍ! Na to nesmíme nikdy zapomínat.
 • Na diagnostiku navazuje ošetření správně vybraných reflexních plošek a úprava životosprávy. Zde můžete využít i dalších znalostí z oblasti alternativní medicíny či se nechat inspirovat mým doporučením.

Reflexní terapie má své kořeny ve starověku. Je tedy tisíciletími osvědčená.

My k tomu přidáme ještě moudrost tradiční čínské medicíny a bylo by proti přírodě, aby nám to nefungovalo!

Já jsem k tomuto systému musela projít 19 letým \"kvašením\" :).

Vy se to nejlepší můžete naučit během třítýdenního On-line kurzu.

Kurz plný informací, pěkně naservírovaných během tří týdnů, na jehož konci bude kompletní diagnostika podle reflexní terapie.

Kolik vás bude tento kurz stát?

Cena On-line kurzu
Reflexní terapie III. - diagnostika
je

1.900,- Kč

Protože nejsem plátce DPH, je tato cena konečná. 

Garance spokojenosti
a vrácení peněz

Velmi mi záleží na tom, abyste byli spokojeni. Jsem si jistá jedinečností techniky 
i kvalitou výuky a proto nabízím
garanci vrácení peněz. 

Pokud zjistíte, že to není nic pro Vás, můžete z kurzu odejít a požádat o vrácení peněz.

 • Při nespokojenosti s On-line kurzem můžete kurz do 14 dní od registrace zrušit a máte nárok na vrácení 100% z ceny celého kurzu.

Kurz je plný informací
a tak nečekejte ulejvárnu!
Začneme pozvolna, ale potom pojedeme ve svižném tempu :)
Informací je opravdu mnoho a proto jsem Vám je nadávkovala postupně.

 • Reflexní terapii praktikuji již od roku 2000.
 • Ve stejném roce jsem začala studovat fyzioterapii a lidské tělo znám velmi dobře :)
 • O sedm let později jsem se pustila do hloubkového studia tradiční čínské medicíny.
 • Vše do sebe zapadalo jako dílky puzzle. Vytvořila jsem si účinný a koplexní diagnostický postup, který využívám ve své praxi a který stále "kvasí".
 • Své know-how Vám nyní předávám formou On-line kurzů a praktických seminářů.
 • Podělím se o něj se všemi, kteří chtějí pochopit, co nám lidské tělo "sděluje" svými neduhy a potížemi.

Miroslava Kuprová Stodůlková

Co vše je zahrnuto v ceně kurzu?

 • PŘÍSTUP DO ON-LINE KURZU
  Na dobu 12 měsíců od vaší registrace. Pokud byste potřebovali členství prodloužit, můžete si za poplatek 380,- Kč prodloužit o dalších 12 měsíců.
 • PŘÍSTUP DO UZAVŘENÉ SKUPINY
  Při vstupu do On-line kurzu dostanete přístup do uzavřené diskusní skupiny, kde můžete žádat o rady a také sdílet spolu s dalšími své zkušenosti.
 • KONZULTACE PRO SVÉ PRVNÍ 3 DIAGNOSTIKY
  Vím, že začátky jsou nejisté a tak budu s vámi i po kurzu a provedu vás temným údolím nejistoty. Konzultace probíhají po telefonu nebo Skype.

Tak už to neodkládejte. Pokud jste se rozhodli, že tento kurz je právě pro vás, 
přihlašte se hned.

Potřebujete se na něco zeptat?

Není vám něco jasné? Ráda vám pomohu.
Napište mi na info@maserkamirka.cz
nebo zavolejte na 775 72 12 12.