ON-LINE KURZ
REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU I.

Kurz pro pro všechny, kteří chtějí podpořit své zdraví

nebo zdraví svých bližních, klientů či pacientů

 • Potřebujete podpořit své zdraví při chronické nemoci?
 • Trápí vás bolesti hlavy, pohybového aparátu, dýchací či trávicí obtíže?
 • Četli jste knihy o Reflexní terapii plosky nohy a chtěli byste tuto úžasnou techniku ovládat?
 • Nebo jste byli na několika kurzech či viděli více reflexních map chodidla a nevíte, zda to děláte správně a která mapa je tou pravou?

TERMÍN: právě teď

KDE: v pohodlí svého domova

PRO KOHO: pro laiky i terapeuty z řad zdravotníků či nezdravotníků

CENA: 1 900 Kč

V kurzu je 0 účastníků

Jmenuji se Miroslava
Kuprová Stodůlková a  
 s Reflexní terapií plosky nohy jsem se poprvé
setkala v roce 2000 v nástavbovém
masérském kurzu.

Od prvních chvil mě natolik nadchla svou jednoduchostí a účinností, že jsem ji začala ve své praxi používat hned po absolvování kurzu.

Za prvotní seznámení s reflexkou a lásku k ní vděčím zejména své učitelce Táně Nevosadové.
Děkuji jí za to, že nám vše podala jasně a uchopitelně, vedla nás zejména k citu v praxi
a smysluplnosti naší práce.

Následovala vlastní praxe, čtení všech dostupných knih a další kurzy vedené jinými lektory. K tomu ještě studium zcela jiných reflexologických systémů jako například korejská technika SU-JOK, čínská reflexologie plosky či ucha (aurikuloterapie) nebo dokonce reflexní systémy na zádech či tlustém střevě.

V praxi ji nejvíce používám jako doplněk - buď ji učím klienty, aby se doma \"dávali sami do pořádku\" nebo ji používám pro svoji rodinu. Nezanedbatelné je také její \"diagnostické\" použití.

Reflexní terapii jsem do svého repertoáru kurzů zařadila pouze na přání svých bývalých studentů a zájmu veřejnosti. Děkuji, že jste mě trochu pošťouchli, moc mě to baví :).

Pomocí textů a videí vás naučím
hledat reflexní plošky na chodidle
a správně je stimulovat.

Při zahájení kurzů se ptám, proč jste si vybrali právě tuto techniku. Odpovědi jsou různé:

 • "Moje maminka má dlouhodobé zdravotní potíže s bolestmi kloubů a zad. Známá mi řekla o reflexní terapii, která by jí snad mohla ulevit. Žádného terapeuta ve svém okolí ale nemáme, tak se to chci naučit a mamince pomoct.
 • "Reflexní terapii znám od kolegyně a moc se mi líbí, kolegyně s ní má velké úspěchy, proto bych ji chtěla také umět."
 • "O reflexní terapii se zajímám již dlouho, četla jsem knihy od Julia Patakyho, ale podle obrázků nevím, zda to dělám správně. Také nevím, jestli to mačkám dobře a nechci nikomu ublížit. Chci ji umět pro sebe a svoji rodinu."
 • "Loni jsem si udělal kurz, ale potom jsem v knížce objevil jiné mapy. Známá mi řekla o tom, že Vy to děláte kvalitně a tak jsem se rozhodl si ten kurz udělat ještě u Vás."

Chápu vaše obavy, i já si to prožila, dokonce nejen s reflexní terapií.
Na světě je mnoho technik a pohledů na ně a člověk je často zmatený.
Jak se v tom zorientovat? Vypadá to tak složitě :(.

Po několika letech praxe jsem pochopila... Dozrála... Vykvasila... Všechno do sebe najednou zapadlo jako skládačka puzzle. Přestala jsem kopírovat druhé a našla jsem si svůj vlastní systém a postup, který mi vyhovuje a navíc výborně funguje.

Reflexologie je krásná ve své jednoduchosti.

K provádění potřebujete jen své ruce, znalosti a nohy toho, kdo potřebuje ošetřit
(můžou to být samozřejmě Vaše vlastní chodidla).

Druhy kurzů zaměřených na Reflexní terapii

 • 1
  REFLEXNÍ TERAPIE I. - orgánové plošky nohou a jejich lokalizace
  Tento kurz mohou absolvovat maséři, fyzioterapeuti nebo jiní terapeuti,  kteří využijí reflexní terapii ve své praxi. Může ji však absolvovat i kdokoliv z veřejnosti, kdo chce tuto techniku využít pro sebe nebo své blízké.
 • 2
  REFLEXNÍ TERAPIE II. – noha, pohybový systém
  V tomto kurzu se zaměříme na nohu jako součást pohybového aparátu. Probereme podrobně její anatomii, fyziologii a patofyziologii. Vysvětlíme si souvztažnost s dalšími částmi pohybového systému a naučíme se jednoduchou, ale velmi účinnou pohybovou terapii na aktivaci svalů hlubokého stabilizačního systému skrze svaly chodidla.

  Součástí tohoto kurzu je také masáž a uvolnění nohy, která je velmi efektní jako aplikace před vlastní reflexologií plosky nohy.

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy, není totožný a neprobírají se v něm orgánové plošky.
 • 3
  REFLEXNÍ TERAPIE III. – diagnostika
  Kurz je zaměřen čistě na diagnostickou část s použitím reflexní terapie. Jeho náplní jsou klíčové příznaky patřící k daným orgánům. Správnost klíčování si potvrdíme citlivostí reflexních plošek.

  Na závěr kurzu si zpracujete jednu diagnostiku. Po kurzu můžete se mnou konzultovat tři zpracované diagnostiky pro začátek vaší praxe (telefonicky, Skype hovorem).

  Tento kurz navazuje na úvodní reflexologii plosky nohy a počítám s tím, že účastníci již ví, kde mají hledat reflexní plošky jednotlivých orgánů.
 • 4
  REFLEXNÍ TERAPIE IV. – dietetika
  Navazuje na diagnostiku a je to jakýsi návod, co všechno můžeme pro orgány v nedostatku či nadbytku udělat. Největší část se věnuje stravě, protože je to moje parketa.

  Protože praktikuji Tradiční čínskou medicínu, budu směrovat výživu na čínskou dietetiku. Vyzkoušela jsem mnoho typů "správné výživy" a tato mi nejvíce vyhovuje.

  Jako jediná (z těch, které znám) je individuálně zaměřená na člověka jako jedince a nepoužívá žádné "tabulky", do kterých se musíme vměstnat. Zakotvila jsem u ní a používám ji s úspěchem již více než 15 let. Dalšími oblastmi, které budeme probírat jsou životospráva, režimová opatření, mentální tréning či vztahová a emoční sféra.

Zde si objednáváte účast
na On-line verzi kurzu: 
REFLEXNÍ TERAPIE NOHOU I.
- reflexologie, orgánové plošky a jejich lokalizace.

Co se v kurzu naučíte?

 • Anatomii chodidla a záchytné anatomické body na noze a chodidle
  Pro práci s reflexní terapií se potřebujeme na noze výborně orientovat, abychom mohli plošky správně lokalizovat.
 • Umístění reflexních plošek na chodidle
  U každého orgánu si nejprve řekneme, co má za úlohu a kde v těle leží. Znalost umístění vnitřních orgánů v těle nám pomůže lépe si plošku představit na chodidle, neboť umístění plošek na našich chodidlech odpovídá uložení orgánů v dutině břišní.
  Všechny plošky si podrobně ukážeme ve videích a také vždy budeme hledat na svém chodidle podle anatomických struktur.
 • Dozvíte se další souvztažnosti
  Občas ráda zabrousím do souvislostí z pohledu tradiční čínské medicíny. Pořadí stimulace plošek bude částečně podle čínského pentagramu.
 • Bonusové automasáže a masáže
  V bonusových kapitolách se naučíme několik automasáží podporujících naše zdraví. Ve třetím modulu Vám ukážu uvolnění nohou před stimulací plošek a na závěr terapie ještě jemné uvolnění krční páteře.
  Spolu s reflexním uvolněním skrze chodidlové plošky je výsledek zaručen :)

REFERENCE OD PRVNÍCH ÚČASTNÍKŮ KURZU

Milá Mirko, až dnes dopoledne jsem měla čas se podívat na první díl tvého kurzu RT a musím ti vyseknout velkou poklonu a obdiv. Jsi v tomto úplný profesionál!!:-D Jednak technicky dokonalé, ale i všechny informace jsou velmi kvalitně a systematicky sdělovány. K tomu možnost stažení učebních textů, obrázků a dokonce bonusových informací či videí. Opravdu smekám před tebou!!! Je vidět, žes tomu věnovala opravdu precizní přípravu. Za mne jednička s deseti hvězdičkami. Ať se ti i nadále daří dělat tak skvělé a smysluplné projekty:-D.
Eva TrávníčkováTILIA Škola přírodního léčení, www.skolaprirodniholeceni.cz
On-line kurz RT je úžasný, skvělé a přínosné jsou i návody na automasáže, jsem moc příjemně překvapená jeho vysokou úrovní, toto jsem ani neočekávala.
Bc. Miloslava Rabišková Ketnerovástudentka školy přírodního léčení TILIA
Ohledně kurzu jste naplnila má očekávání a velmi silně si uvědomuji, ze jsem s RT stále na začátku a budu potřebovat další vzdělání. Ocenim nabídky na vaše pokračování. On-line kurz i praktický seminář jsou perfektní. Pracuji zatím v úzké skupině, ale věřím, ze to posunu dále! Přeji úspěšné a zdravé dny plné zdravých nohou 🙏
Štěpánka Rajchartová
Ahoj Mirko, potvrzuji účast na kurzu Míčkování a už se moc těším. Ta reflexka od tebe byl jeden z nejlepších kurzů! Zpracování pro on-line výuku a následný kurz, perfektní! Díky moc. A hlavně tvůj přístup! Opravdu za něj děkuji, protože jsi mi tu reflexku tak nějak “zlidštila”.... Neděláš z toho bůhví jakou mantru, ale prostě jsi to s námi vzala tak jako na pohodu. Takhle je mi to daleko milejší, než se stresovat, jestli zmáčknu o milimetr vedle... 😂
Radka Bulínová

Co ještě kurzem získáte?

 • 1. BONUS
  Přijetí zodpovědnosti za své zdraví, svůj živost a své konání.
 • 2. BONUS
  Bonusem, který si z kurzu odnesete je také zvýšení vnímavosti a citlivosti vůči svému tělu.
 • 3. BONUS
  Další hodnotou je to, že z kurzu odejdete "plně ošetřeni", protože sami si na vlastní kůži vyzkoušíte jak je tato terapie účinná.
 • 4. BONUS
  Kromě stimulace energie vnitřních orgánů a uvolnění pohybového systému skrze reflexní plošky dochází také k psychickému a emočnímu uvolnění.
 • 5.BONUS
  K reakcím na reflexní terapii patří ale také tzv. "reverze". Je to očista našeho organismu skrze aktivaci chronických obtíží. Patří to ke spouštění samoléčebných procesů lidského těla po terapiích. Může se tedy stát, že budete dočasně "mimo provoz". I to je však zkušenost a nezapomenutelný zážitek z reflexní terapie :).

Brány do On-line kurzu
Reflexní terapie nohou I. - reflexologie, orgánové plošky a uvolnění krční páteře 
jsou nyní otevřeny

Naučte se vše, co budete pro provádění
reflexní terapie potřebovat.

V kurzu se dozvíte základy pro teorii i praxi,
takže po absolvování všech tří modulů můžete začít. Praktická část kurzu je provázena instruktážními videi tak, abyste vše viděli a pochopili.

Získáte přístup do uzavřené diskusní skupiny. Stanete se tak součástí podporujícího týmu, od kterého dostanete zpětnou vazbu a jehož cílem
je společně se posunovat vpřed.

Pokud budete chtít praxi projít "naživo", můžete se přihlásit do praktického kurzu pod mým vedením. Tento kurz Vám zpřístupním
za zvýhodněnou cenu. Kurzy probíhají v Praze.

 

Výhody této metody

 • Reflexní terapie má jen velmi málo kontraindikací a proto je využitelná u velké škály obtíží.
 • Ošetření touto technikou má pozitivní vliv i na psychiku a emoce.
 • Reflexní terapii můžete používat sami pro sebe nebo své blízké, ale také v rámci své terapeutické profese.
 • Reflexní terapie je velmi jednoduchá a materiálově nenáročná. Nepotřebujete žádná drahá vybavení, přístroje nebo pomůcky.

Reflexní terapie má své kořeny ve starověku. Je tedy tisíciletími osvědčená.

Lidé ji znali po celém světě,
od Egypta, přes Evropu,
Čínu až k Americe. Moderní evropské pojetí je podloženo lékařem Williamem Fitzeraldem z USA (lékař ORL), který své poznatky předal dále a jeho žákyně jej dovezly do Evropy. Za otce české reflexní terapie
je považován Jiří Janča
a jeho žák Július Pataky.

Vy se to nejlepší můžete naučit v tomto
On-line kurzu.

Tři týdny nabité
informacemi a praxí.

Kolik vás budou tyto tři týdny stát?

Cena On-line kurzu Reflexní terapie I. - reflexologie,
orgánové plošky a uvolnění krční páteře
 je

1.900,- Kč

Protože nejsem plátce DPH, je tato cena konečná. 

Garance spokojenosti
a vrácení peněz

 

Velmi mi záleží na tom,
abyste byli spokojeni.
 
Jsem si jistá jedinečností techniky 
i kvalitou kurzu a proto
nabízím garanci vrácení peněz. 

Pokud v průběhu prvního týdne zjistíte, že to není pro Vás, vrátím Vám kurzovné v plné výši.

Kurz je plný informací a naleznete v něm i bonusové kapitoly a videa.

 • Reflexní terapii praktikuji již od roku 2000, poznala jsem několik typů této techniky a našla si v ní svůj osobní systém.
 • Tato jedinečná technika je vhodná nejen pro všechny, kteří chtějí pomáhat svému tělu k lepší kondici bez nežádoucích vedlejších účinků, ale i pro terapeuty z řad zdravotníků i nezdravotníků

Miroslava Kuprová Stodůlková

Co vše je zahrnuto v ceně kurzu?

 • STUDIJNÍ MATERIÁLY A VIDEA
  Můžete si stahovat skripta a materiály pro výuku. V časově neomezeném přístupu do kurzu máte automaticky přístupné veškeré aktualizace. Uvnitř kurzu máte též k dispozici instruktážní videa.
 • PŘÍSTUP DO UZAVŘENÉ SKUPINY
  Se vstupem do kurzu dostanete přístup do uzavřené diskusní skupiny, kde můžete žádat o rady a sdílet spolu s dalšími (a také z nich samozřejmě čerpat) své zkušenosti.
 • ODBORNÉ PORADENSTVÍ
  V průběhu kurzu (a pokud toho nebudete zneužívat, tak i po něm :) Vám zodpovím Vaše dotazy týkající se Reflexní terapie.

Tak už to neodkládejte. Pokud jste se rozhodli, že tento kurz je právě pro Vás, 
přihlašte se hned.

Potřebujete se na něco zeptat?

Není vám něco jasné?
Napište mi na info@maserkamirka.cz
nebo zavolejte na tel. 775 72 12 12,
ráda vám pomohu.