Se skřítky na zámku

Splnil se mi dětský sen – bydlela jsem na zámku (dokonce se skřítky :))

Minulý víkend jsem strávila na Zámku Berchtold. Byla jsem tam sice pracovně, ale náramně jsem si to užila (dokonce jsem potkala skřítka, který se nerad fotí a udělala si s ním selfíčko :-) ).

Objednala si mě pražská firma pořádající školení pro účetní. Protože hledali masérku v blízkosti zámku, mobilní a s vlastním vybavením, oslovili mě. Hodit stůl a příslušenství pro masáže do auta není problém.

Navíc vidina stráveného víkendu mimo domov byla snem. Jako snad každá žena na mateřské využiji příležitosti. Své děti miluji, ale chvíle bez neustálého štěbetání také :-) . Navíc nemusím řešit, že na zemi leží boty, aktovky a hračky, když na masáž přichází klienti.

K zámku jsem dorazila v domluveném čase. Půl hodinka na přípravu. Stůl a vybavení nejsou úplně nejlehčí a tak jsem chtěla zaparkovat co nejblíže k recepci. Před zámkem byl pouze pán v džínech a mikině, který spravoval dětskou tříkolku.

S telefonem na uchu jsem ho oslovila: „Promiňte, vy jste místní? Mohu na vás mít otázku? Mám tady na zakázku masírovat a vezu si stůl a vybavení. Potřebuji co nejblíže k recepci, abych to netahala daleko. Mohu si přijet na nádvoří před hlavní vchod?“

„Ano, klidně si sem přijeďte. Vy tady budete masírovat?“ Vypadal, že ho to zajímá. „Budu, ale nepatřím k Berchtoldu, jen si mě objednala firma, která tu má školení pro účetní. Kdybyste měl zájem o masáž, dopoledne mám volno, můžeme se klidně domluvit :-) “ usmála jsem se na něj.

„Uvidíme“ povídá, „nevím jestli to dopoledne zvládnu“. Neměla jsem více času na pokračování v milé konverzaci a tak jsem utíkala pro auto. Napadlo mě, že je to pan správce nebo nějaký zahradník.

Masáž na zámku musí být exkluzivním zážitkem

Po předchozí domluvě jsem pro účetní vybrala svoji perlu – Antistresovou BF masáž. Pro dokonalý požitek na vyhřívaném lehátku a s vybraným exkluzivním BF olejem z poslední limitované edice. Pro alergiky jsem měla připraven čistý kokosový olej v BIO kvalitě.

K dokonalosti chyběl pouze čas, protože vzhledem k velkému zájmu a omezení kapacity masérky :-) se podávala pouze půlhodinová „ochutnávka“.

Proč právě Antistresová BF masáž?

Od svých známých a blízkých účetních vím, že mají za sebou nejtěžší období v roce – účetní závěrky a daňová přiznání. Vzhledem k tomu, že více účetních je žen než mužů (znám pouze jednoho!), tak k tomuto účetnímu maratonu většinou patří ještě povinná šichta v péči o domácnost. Kdo by nebyl ve stresu a neměl přetížené stresové svaly?

Půlhodinka stačí?

Bohužel ne. Vyzkoušeli jsme si, že je to opravdu málo. Milé paní účetní vstávaly z lehátka nerady a bylo vidět, že by ještě další péči a rozmazlování potřebovaly. Jediný pan účetní by rád také delší čas na péči.

Je to všechno jen na domluvě a vhodném naplánování. Na příští sezónu vybereme s velkou pravděpodobností hodinu. Když to nezvládnu sama, vezmu si někoho na pomoc :-) .

Protože se přes den školili, pracovala jsem večer. Byla jsem sice fyzicky unavená, ale duševně obohacená. Atmosféra zámeckého welnesu byla opravdu pohádková.

„Když se otevřeme příležitostem, příjdou…“

Tři roky jsem odmítala pracovní příležitosti, protože jsem se rozhodla být mámou NA PLNÝ ÚVAZEK. Loni jsem se rozhodla, že se opět vrátím do oboru, zatím PŘÍLEŽITOSTNĚ. Ani ve snu by mě nenapadlo, že vesmír vše takto zařídí.

Probuzení v zámecké posteli

Ráno bylo kouzelné a zámecká snídaně opravdu  královská :-) . Dopoledne jsem zpracovávala materiály Zdeňky Jebavé pro Nespecifické mobilizace. O následujícím víkendu jsem měla být jako její asistentka na kurzu v Dobřichovicích.

Dva týdny před kurzem mi volala a povídá: „počítáš s těmi Dobřichovicemi?“ Říkám: „ano, mám to zapsané, že tam jedeme spolu.“ „Prosímtě, já nemůžu, mám klaudikační bolesti a nezvládla bych to. Už jsem jim volala, že pojedeš sama. Ozvou se ti, abyste se dohodli na podrobnostech.“

V tu chvíli by se ve mě krve nedořezal. Je to tedy velká výzva! Cítila jsem, že musím máknout a dokonale se připravit na sólo vystoupení. Volno na zámku jsem se tedy nevěnovala článkům, jak jsem měla v plánu, ale přípravě materiálů na kurz.

Poslední masáže a konec

Po obědě mě čekaly poslední masáže. Sbalila jsem si věci a vydala se do welnesu o něco dříve. Prošla jsem si zámek a nádvoří.

Na schodišti byly vystavené fotografie. Největší z nich byla soudobá – majitel zámku se svou velkou rodinou. „Toho pána jsem už někde viděla“ pomyslela jsem si. V milém „panovníkovi“ jsem poznala zahradníka, který mě včera přivítal na nádvoří.

Když jsem masáže skončila a sbalila si věci, prováděl právě návštěvníky zámkem. Tentokrát v saku a bílé košili, v ruce držel loutku skřítka. „Tak jsme masáž nestihli…“ řekla jsem. „Snad někdy příště“ usmál se na mě a pokračoval ve výkladu.

Naložila jsem věci do auta a vyběhla si na zámecké schody vyfotit poslední fotku zámku v jeho plné kráse. Naposledy jsem ho viděla před sedmi lety a to byly jen trosky. Zdálo se mi to neuvěřitelné. Dnes je to krásný zámek plný života.

Při odchodu jsem se s majitelem ještě jednou potkala. „Je to tu moc krásné. Z venku i uvnitř. Moc se mi tu líbilo. Můžu dát fotky na svoji stránku a na Facebook?“ zeptala jsem se. „Ano, budeme rádi“ odpověděl. „Ještě chvíli jsme si povídali a vyměnili si vizitky.

Zámek i jeho majitel, pan Růžička, na mě působili přívětivým a milým dojmem. Je vidět, že když má někdo dobrý plán a ví, jak jej zrealizovat, tak výsledek stojí za to.

Odjížděla jsem nabitá úžasnou energií. Přede mnou byl náročný týden a tak jsem byla ráda, že víkend byl tak naplňující a inspirativní.

Miluji masáže a nedovedu si bez nich život představit. Již více než 20 let jsou mojí vášní a posláním. Za tu dobu jsem je prozkoumala do hloubky a našla systém, který z maséra dělá Mistra masáží. Rozhodla jsem se podělit se o své zkušenosti, aby i další maséři mohli být Mistry masáží tělem i duší a pozvedli masáže na mistrovské dílo. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.