Masáží proti stresu?

Stále více klientů vyžaduje masáž kvůli pocitu napětí svých svalů. Toto napětí nevychází z fyzické únavy, ale z psychického napětí, které prosakuje našimi životy stále silněji.

Když jsem v roce 2018 psala článek o stresu a o tom, že v dnešní době již nemusím utíkat nebo bojovat, netušila jsem….
Jsme na mapě jen nepatrný kousek od války a prožíváme ji spolu s Ukrajinou. Mozek nerozlišuje, zda to prožíváme doopravdy nebo zprostředkovaně. Jedovatá chemie se v naší nervové soustavě vyrábí tak, jako bychom byli u toho. Ovlivňuje to naše životy, naše prožívání, nás samotné.

Prožíváme nyní těžké období plné nejistoty a strachu a každý se s ním vyrovnáváme jiným způsobem. Slovo stres je skloňováno ve všech pádech, nevyhýbá se ani těm nejmenším. Potřebujeme ale žít, být silní, zdraví, psychicky odolní. K péči o své tělo a svou duši můžeme využít i Antistresovou BF masáž. V čem je výjimečná nebo jiná než ty ostatní?

Antistresová BF masáž

Tato masáž vznikla procesem mého masérského 20 letého kvašení. Vždy mě tato tématika zajímala a fascinovalo mě poznání, že s tím můžeme něco dělat. Stres je jen reakce v našem těle. Je velmi důležitá pro přežití, ale jeho chronické působení nás oslabuje. Nejen psychicky, ale též fyzicky. Promítá se na našem zdraví, naší vitalitě.

U chronického působení stresu je velmi nutné aktivně proti tomuto stavu bojovat (ani se mi nechce toto slovo použít, ale nevím jak jinak to vystihnout). A právě jednou z velmi účinných antistresových metod je masáž, která umí dokonale uvolnit stresem aktivované a přetížené svaly.

Tuto masážní sestavu jsem upravovala (a prakticky stále upravuji) ve své praxi dlouhá léta. Cílem vždy je promasírovat tělo tak, abych ošetřila ty správné svalové skupiny a použila ty správné hmaty a tahy, které mi dovolí vstoupit až do úplného nitra masírovaného svalu. K tomu je nutné použít ten správný tlak.

Pokud je tlak příliš malý, zůstáváme pouze na povrchu, nepropracujeme plně svalová vlákna a výsledkem není naprosté uvolnění. Pokud zase vyvineme příliš velký tlak, dojde k podráždění svalových zařízení a reflexnímu stažení svalových vláken. Zásadní je tedy použít „ten správný“ tlak. K tomu je zapotřebí umět najít tzv. „fyziologickou bariéru“.

Opakovanou masáží lze zvýšit imunitu vůči stresu nebo-li snížit pohotovost ke stresovým reakcím. Při cyklickém opakovaní Antistresové BF masáže (jak jsem svoji masáž pojmenovala, nese zkratku jména masérské školy a firmy BUĎFiT) jsem v praxi zjistila, že se postupně uvolňuje a harmonizuje svalové napětí. Lze tedy tuto cyklicky opakovanou masáž nazvat Antistresovou terapií. Efekt je patrný již po první masáži a jeho dlouhodobé působení již po páté masáži.

Mozek dostává z uvolněných stresových svalů signály větší pohody a tím povel: „jsem v pohodě“. Dochází ke změně biochemických procesů v našem mozku. Jakmile se tento stav pravidelně opakuje, snižuje se pohotovost a náchylnost ke stresu. Cítíme se více v pohodě, určité situace běžného života nás tolik nerozhodí, jsme méně unaveni a neodmítáme radosti, které přináší všední život.

Terapeut nebo klient

Pokud se chcete masáž naučit, neváhejte a přijďte na kurz Antistresové BF masáže, abyste i vy mohli svým klientům či blízkým nabídnout tuto krásnou masáž. Musím říct, že za poslední dva roky je to nejvíce vyhledávaná masáž v mé praxi. Pokud jste klientem, hledejte ve svém okolí maséra, který tuto masáž nabízí. Můžete se obrátit i na mě – buď přijet na masáž, nebo poptat svého terapeuta. Předám pak informaci masérům, kteří se u mě vyškolili.

Přeji nám všem méně stresu a aby ty nejhorší představy, které nás nyní trápí, zůstaly pouze jako nenaplněné obavy.

S láskou a vždy oslavující Mír Vaše masérka Mirka – Miroslava Kuprová Stodůlková

Miluji masáže a nedovedu si bez nich život představit. Již více než 20 let jsou mojí vášní a posláním. Za tu dobu jsem je prozkoumala do hloubky a našla systém, který z maséra dělá Mistra masáží. Rozhodla jsem se podělit se o své zkušenosti, aby i další maséři mohli být Mistry masáží tělem i duší a pozvedli masáže na mistrovské dílo. Můj příběh si přečtěte zde>>
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.